Zakładanie aparatu dla dzieci

Aparaty ortodontyczne dla dzieci.

Aparaty ortodontyczne dla najmłodszych pacjentów

Nasi najmłodsi pacjenci są tą grupą, którą otaczamy szczególną opieką. Wiemy, że miła atmosfera oraz przyjemne doświadczenia wyniesione z gabinetu sprawiają, że mali pacjenci z uśmiechem przychodzą na wizyty kontrolne.

Czy warto rozpocząć leczenie ortodontyczne w młodym wieku?

Każdy pacjent wymaga indywidualnej oceny. W naszym gabinecie jesteśmy w stanie ocenić poziom wady i wskazanie do rozpoczęcia leczenia ortodontycznego. Można uniknąć leczenia w przyszłości, jeśli mądre decyzje ortodontyczne są podejmowane na wczesnym etapie życia pacjenta. Niektóre z wad zgryzu prowadzą do uszkodzeń uzębienia, które są nieodwracalne.

Zobacz film – skaner wewnątrzustny dla dzieci
i pielęgnacja aparatu

Tylko u nas wykonujemy aparaty dla dzieci bez pobierania wycisków

Pobieranie wycisków bywa niekomfortowe dla osób dorosłych, a nasi mali pacjenci to szczególnie wrażliwa grupa, dlatego w trosce o komfort -robimy wszystko aby poszczególne etapy związane z zakładaniem aparatu ortodontycznego były bezstresowe i jak najmniej uciążliwe.

Rezygnacja z nieprzyjemnych wycisków, powodujących niejednokrotnie odruch wymiotny to ogromny atut i ulga – nie tylko dla najmłodszych pacjentów.

 

Bajkowe aparaty ortodontyczne dla małych pacjentów

Od kilku lat na świecie istnieje możliwość upiększania zdejmowanych aparatów ortodontycznych poprzez zastosowanie nowoczesnej techniki koloryzacji 3D. Twórcą nowoczesnej metody zdobienia aparatów ortodontycznych jest tech. Dent. Giovanni Favara z Włoch.

Personalizacja aparatu ortodontycznego – nadruk 3D

Technika nazwana Cubi Orth oparta jest na zastosowaniu naturalnych składników opartych na barwnikach roślinnych. Kolorowe aparaty z nadrukiem 3D uprzyjemniają młodym pacjentom proces leczenia. Możliwość wybrania kolorowego motywu pozwala chłopcom i dziewczynkom na posiadanie aparatu z ulubionym bajkowym bohaterem.

Rodzaje aparatów dla dzieci

W poniższej galerii mogą Państwo zobaczyć rodzaje aparatów dedykowane małym pacjentom. Wśród nich wyróżniamy:

Aparaty do ćwiczeń:

  • Płytki przedsionkowe
  • Płytka przedsionkowa z kulką
  • Płytka przedsionkowa z zaporą dla języka
  • Zapora dla języka cementowa na pierścieniach

 Aparaty służące do leczenia wad zgryzu

  • Płytka Schwartza
  • Kinetor Stockfischa
  • Aparat blokowy
  • Kolece językowe