dr n. med. Krzysztof Dowgierd
Specjalista chirurgii twarzowo-szczękowej

Ordynator Oddziału Chirurgii Szczękowo Twarzowej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej i Kierownik Centrum Wad Twarzoczaszki w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku, którą ukończył w 1998 roku. Swoje zainteresowania rozwijał w zagranicznych placówkach naukowych, z sukcesem wdrażając najlepsze rozwiązania z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej, czaszkowo – twarzowej i ortognatycznej w swojej praktyce lekarskiej. Ordynator Oddziału Chirurgii Szczękowo Twarzowej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz Kierownik Centrum Wad Twarzoczaszki w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Specjalista w dziedzinie chirurgii czaszkowo – szczękowo – twarzowej, specjalizujący się w rekonstrukcjach części twarzowej czaszki i jamy ustnej, operacyjnym leczeniu deformacji i wad twarzy. Osiąga bardzo dobre efekty w leczeniu rozszczepów wargi i podniebienia. Operuje zarówno dzieci jak i osoby dorosłe.

Doktor Krzysztof jest empatyczny, przywraca swoim Pacjentom wiarę, że mogą żyć w zdrowiu i w pełni akceptować swój wygląd.