Systemy druku 3D to przyszłość nowoczesnej ortdoncji

profesjonalny systemem drukowania 3D

Z poziomu naszego Gabinetu jesteśmy w stanie wykonywać:

  • modele diagnostyczne
  • szyny transferowe
  • szyny retencyjne
  • szyny relaksacyjne
  • szyny operacyjne, aparaty zdjemowane

Specjalistyczne drukarki 3D przyspieszają i ułatwiają pracę dentystów i ortodontów na całym świecie – co najważniejsze: skracają czas pracy i pozwalają na zachowanie większej precyzji wykonania powstałych modeli. Cieszymy się, że nasz gabinet może zaproponować Państwu korzystanie z najnowocześniejszych metod leczenia, które dają nam możliwość oferowania najnowszej technologii dla doskonałych efektów. Nie musimy korzystać z nieporęcznych i długotrwałych rozwiązań wykonywanych w zewnętrznych laboratoriach.

DRUKOWANIE PRZSTRZENNE 3D

Drukowanie przestrzenne to proces polegający na wytwarzaniu trójwymiarowych przedmiotów w oparciu o model komputerowy. Pierwsza technika drukowania została opublikowana w 1984 r. przez Charlesa Hulla i w 1986 r. opatentowana jako Stereolitografia. Opracowany format pliku STL jest używany do przekazywania instrukcji drukarkom przestrzennym.

Druk 3D w ortodoncji

Na początku XXI wieku rozpoczął się proces wdrażania techniki podobnych do wydruku 3D w medycynie. Dzięki drukowi 3D można uzupełnić braki zębowe, wykonywać licówki, korony czy też protezy. W ortodoncji druk 3D znajduje również bardzo duże zastosowanie w produkcji modeli diagnostycznych, nakładek, retainerów. Wprowadzenie tego typu technologi do produkcji ortodontycznej wymaga posiadania wewnątrzustnego skanera, za pomocą którego pobiera się dokładny obraz jamy ustnej. Otrzymane w ten sposób dane służą do stworzenia komputerowego obrazu modelu na podstawie którego wykonywane są potrzebne aparaty.

profesjonalny systemem drukowania 3D

01Jesteśmy w stanie z poziomu gabinetu wykonać model z żywicy, aparat ortodontyczny czy operacyjne szyny chirurgiczne. Druk 3D daje największą precyzję wykonania.

Na podstawie skanów wewnątrzustnych można naprawiać pliki modeli. Możliwe jest także przygotowywanie modeli dzielonych, niezbędnych do wykonywania innych prac protetycznych.

Zarezerwuj wizytę.

Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia