Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka stomatologiczna to działania mające na celu zapobieganie chorobom zębów i przyzębia oraz uświadamianie pacjentom jak ważna w codziennym życiu jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Nawet najlepiej przeprowadzone leczenie ortodontyczne nie daje gwarancji zachowania zdrowego i pięknego uśmiechu bez systematycznej profilaktyki i higieny jamy ustnej.

Regularność kluczem do pięknego uśmiechu

Regularne przeglądy zębów oraz zabiegi usuwania kamienia i osadu nazębnego to podstawa zdrowego uśmiechu. Profesjonalne czyszczenie zębów jest zalecane, minimum, co 6 miesięcy. Zabieg jest bezbolesny, przeprowadzany przy użyciu aparatu ultradźwiękowego przez dyplomowaną higienistkę stomatologiczną.

W zakresie profilaktyki stomatologicznej oferujemy:

 • higienizację (skaling) jamy ustnej
 • instruktaż higieny jamy ustnej
 • fluoryzację zębów
 • lakierowanie powierzchni zębów preparatami z fluorem
 • aplikacja preparatów zmniejszających nadwrażliwość zębów
 • aplikacja preparatów neutralizaujących działanie bakterii próchnicotwórczych
 • piaskowanie powierzchni zębów
 • wybielanie zębów lampą Beyond
 • wybielanie zębów metodą nakłdkową

Lakierować czy nie lakierować zębów?

W środkach masowego przekazu od lat toczy się dyskusja na temat zalet i wad fluoru, jego dobroczynnego i szkodliwego wpływu na organizm ludzki. Pomimo, że fluor w postaci pierwiastkowej jak i jonów fluorkowych jest toksyczny, w odpowiedniej ilości jako pierwiastek jest niezbędny do prawidłowego rozwoju nie tylko kości, ale i zębów. Jego dobroczynny wpływ możemy zauważyć w zmniejszeniu frekwencji i intensywności próchnicy.

Wpływ fluoru

Przebudowa hydroksyapatytów (budulec szkliwa) w fluoropatyty. Dzięki tej modyfikacji szkliwo zęba wykazuje większą odporność na działanie kwasów produkowanych przez bakterie próchnicotwórcze. Dystrybucja fluoru związana z jego stężeniem ma wpływ na jego stabilność. Wg opracowań medycznych dostarczenie go w formie lakieru powoduje powstanie na powierzchni szkliwa warstwy nierozpuszczalnej, która staje się rezerwuarem fluoru przez dłuższy czas.

Lakier fluorkowy powoduje długotrwałe działanie fluoru na szkliwo w wyniku postania labilnej puli fluoru. Fluor nie jest wchłaniany przez szkliwo do organizmu. Ze względu na zdolność szybkiego przywierania lakieru do zębów oraz szybkiego twardnienia, jest on najbezpieczniejszy w użyciu spośród szerokiej gamy produktów przeznaczonych do profesjonalnych zabiegów w gabinecie stomatologicznym.

Lakier używany w gabinecie to produkt, który:

 • Uwalnia fluor do zęba oraz absorbuje fluor ze środowiska
 • Wnika w szczeliny, powodując silne pokrycie i retencje mechaniczną
 • Nie powoduje żółknięcia,
 • Zmniejsza nadwrażliwość zębów

 

Nasz Gabinet może pochwalić doskonałymi efekty w zakresie higienizacji jamy ustanej. Higienizacja musi zostać przeprowadzona bardzo dokładnie. Należyta staranność wykonania zabiegu gwarantuje bezpieczeństwo i świetny efekt higieniczny – zdrowe zęby, całkowicie pozbawione kamienia.

Pamiętaj, że regularne czyszczenie zębów w gabinecie procentuje. Kamień i osad nazębny może prowadzić np. do parodontozy. Podkreśl efekty leczenia ortodontycznego czystym i zadbanym stanem zębów..

Jeśli chcesz cieszyć się pięknym, naturalnie białym uśmiechem, dowiedz się więcej o wybielaniu lampą Beyond.